Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a TOKİ çağrısı: Yeter ki bu iş olsun…

Ekonomik kriz gün geçtikçe derinleşirken AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi konut krizine deva bulmak için ‘yüzyılın projesi’ denen toplumsal konut projesine sarıldı. Beş yılda 500 bin konut yapılacağı öne sürülen bu projenin detaylarını da Erdoğan duyurmuştu. 

Konut projelerindeki 2+1 meskenlerin 608 bin liradan başlayacağını söyleyen Erdoğan, “İstanbul, Ankara, İzmir üzere büyükşehirlerde 2+1’in en küçük olanının fiyatı 780 bin lira olcak. Bunların dışındaki büyükşehirlerde de 608 bin lira ile 780 bin lira ortasında olacak” demişti.

Proje kapsamında konutların 50 bini İstanbul’da, 18 bini Ankara’da, 12 bin 500’ü İzmir’de, 10 bini Gaziantep’te, 8 bin 650’si Bursa’da, 7 bin 500’ü Konya’da ve 4 bin 500’ü de Kayseri’de inşa edilecek.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A TOKİ ÇAĞRISI

Ardından, toplumsal konut projesi günlerdir en fazla konuşulan başlıklardan olurdu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından bir dizi açıklamada bulundu. 

Kılıçdaroğlu, açıklamasında Erdoğan’a davette bulundu. Projeye hazine garantisi verilmesini isteyen CHP lideri, “Ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Ha sen yeniden git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun” dedi.

“APARATLARINA ‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL”

Erdoğan’a ‘Hazine garantisi ver, destekleyeceğiz‘ diyen Kılıçdaroğlu, şu tabirleri kullandı:

  • Son devirlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok vilayetteki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle maksadını Erdoğan. Lakin ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.
  • Halkımızın bu türlü bir projeye gereksinimi var, politikler olarak, bu muhtaçlığı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.
  • Ha sen yeniden git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir