Sacha Boey için 16 milyon euroluk teklif iddiası!

Bu dönem Galatasaray’da gösterdiği performansla dikkat çeken Sacha Boey, Avrupa kulüplerinin transfer maksadı haline geldi.

Uyluk sakatlığıyla geçen birinci döneminin akabinde formasına kavuşan Sacha Boey, Galatasaray’da dikkat çeken bir performansa imza atıyor. Fransız futbolcunun yükselen grafiği Avrupa kulüplerinin ilgisini çekmeye yetti.

Fransız basınında yer alan haberlere nazaran, Lyon Sacha Boey’yi yakından takip ediyor. Habere nazaran, Ligue 1 grubu Malo Gusto’nun yerini alabilecek bir sağ bek arayışında sarı-kırmızılı futbolcuyu amaç olarak belirledi.

16 milyon euroyu gözden çıkardı

Boey için Real Madrid dahil olmak üzere İngiltere Premier Lig’den Liverpool ve Crystal Palace’ın da ilgi gösterdiği söz ediliyor.

Jeunes Footeux’ta yer alan habere nazaran, Joel Ward’ın yerine yeni bir isim bakan Crystal Palace, Galatasaray’ı ikna etmek için 16 milyon Euro teklif edecek.

Süper Lig’de şampiyonluk için bir takım oluşturan Galatasaray, Sacha Boey’yi yüksek bir teklif gelmedikçe göndermeyi düşünmüyor.

Dursun Özbek teklif olduğunu açıklamıştı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, şampiyonluk yarışının ortasında kilit oyuncuları elden çıkarmak istemediklerini belirtmiş ve şunları söylemişti:

“Birçok oyuncumuza teklif var. Şu anda hiçbir oyuncuyu satma niyetimiz yok. Yeterli bir takımımız var ve şampiyonluğa gidiyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılındaki şampiyonluğu çok kıymetli görüyor ve bu devirde şampiyon olmak istiyoruz. Sacha Boey ve Victor Nelsson’un yanında 3-4 oyuncuya daha teklif var. Hoş takım var, teklifler olağan. Kimseyi satmayı düşünmüyoruz. Bu takımla şampiyonluk yolunda devam edeceğiz. Eksiklerimiz varsa teknik heyet raporuyla değerlendirmeye alırız. Şampiyonluk yolunda arızaya uğramak istemiyoruz.”

Fransa’da Dijon ve Rennes formaları giyen Sacha Boey, bu dönem sarı-kırmızılı formayla 13 maça çıktı ve 1 asist yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir