Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü değişti

Yaklaşık 1 buçuk yıldır Eskişehir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü olarak görevde bulunan Pervin Töre, misyonunu Sinan Aydın’a devretti. Töre’nin Müdürlüğün web sitesinde yayınlanan veda iletisi şöyle:

İLHAM VEREBİLMEK TEMEL GAYEMİZ OLDU
“11 Nisan 2022 tarihinde başladığım Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü vazifemden bugün prestijiyle ayrılıyorum. Bu hoş kentte çalışmaktan büyük bir onur ve memnunluk duydum. ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ düsturuyla Yunus istekli insanların kenti olan Eskişehir’e hizmet etmek, eğitim öğretime katkı sunmak, bizlere emanet edilen öğrencilerimizin umut ışığı olmak, daima daha uygunun arayışı içinde olmak bahtiyarlığını yaşadım. Evlatlarımızı yarınlara donanımlı bir halde hazırlayabilmek, yüreklerine dokunarak gönüllerine hoş tohumlar ekebilmek, ilgi, istidat ve yetenekleri için uygun ortam hazırlamak, eğitim yöneticilerimiz ve öğretmen arkadaşlarıma ilham verebilmek temel gayemiz oldu.”

HER VEDA YENİ BİR BAŞLANGIÇ
Görevi devralan Sinan Aydın, 9 yıldır Üsküdar İlçe Ulusal Eğitim Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyordu. Yapılan atamayla misyonu devralan Aydın, veda bildirisinde şu kelamlara yer verdi:

“Sayın Bakanımızın takdirleri ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü vazifesine atanmış olmam nedeniyle 18 Nisan 2014 tarihinden bugüne sürdürdüğüm Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü misyonundan bugün prestijiyle ayrılmış bulunmaktayım. Misyon müddetim boyunca ilçemizde eğitim ismine örneklik teşkil edecek pek çok faaliyet ve projelerin hayata geçirilmesi ve sürdürülmesine büyük katkıları olan birlikte çalıştığımız ilçe kaymakamlarımıza, vilayet müdürlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Her veda sadece bir ayrılış değil, yeni bir başlangıç aslında.”

SİNAN AYDIN KİMDİR?
1972 yılında Erzincan’da doğdu. Birinci, orta ve lise tahsilini Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu ve mezuniyetten sonra iki yıl özel kesimde çalıştı. 1999 yılında Ulusal Eğitim Bakanlığında vazifeye başladı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Sosyoloji ve Antropoloji kısmında yüksek lisans eğitimini tamamladı. On bir yıl farklı kurumlarda eğitim yöneticiliği vazifelerini ifa etti. Bilimsel toplantılarda bildirimler sundu, eğitimle ilgili farklı mecmualarda makaleleri yayınlandı. Yeniden eğitimle ilgili türlü sivil toplum kuruluşlarında faal misyonlar üstlendi. Üsküdar’da vazife yapan tüm eğitim işçisinin şahsî ve mesleksel gelişiminin daha üst düzeylere yükseltilmesi için lokal, ulusal ve milletlerarası projeler planladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir