Çukurova engelsiz havuz ziyareti

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hayal Park içinde hizmet eden engelsiz yüzme havuzunun özellikleri itibariyle bölgede tek olduğunu belirterek, “Sadece Çukurova ilçemizdeki ve Adana’daki engellilere değil, çevre il ve ilçelerde gelenlere de hizmet veriyoruz. Engelli çocuklarımız burada hem eğleniyor hem de rehabilite oluyorlar” dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hayal Park tesisleri içerisinde bulunan engelli havuzunu ziyaret ederek, havuzda eğlenen ve eğitim gören çocuklarla sohbet etti.

Havuza girişinde yetkililerden bilgi alan Başkan Soner Çetin, engelli çocukların havuzda eğlenmesini izledi, onlarla birlikte şarkı söyledi ve kendisinden bir istekleri olup olmadığını sordu. Engelli çocuklar hep bir ağızdan Başkan Soner Çetin’e teşekkür ettiler.

Çukurova Belediye Başkanı Soner, engelli vatandaşların hizmetine sundukları havuzun Adana’da ve bölgede tek olduğunu altını çizdi. Havuzun sadece Çukurova’ya değil Adana ile birlikte çevre il ve ilçelere de hizmet verdiğini anlatan Başkan Soner Çetin, “Başka yerlerden de engelli çocuklarımız grup halinde hem eğlenmek hem de rehabilite olmak için havuzumuza geliyor. Hepsine kapımız açık. Biz de insanlarımıza hiçbir ayrım yapmadan en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

Göreve gelirken “Engelsiz Çukurova” ifadesini kullandıkların kaydeden Başkan Soner Çetin, “Bu slogan değil. Bunu gerçeğe dönüştürdük. Çukurova’yı engelsiz bir kent yapmak için büyük gayret gösterdik, önemli projelere imza attık. Engelsiz havuz da bunlardan birisidir. Dezavantajlı gruplar dahil her vatandaşımız bizim için önemlidir. Onların hayatını kolaylaştırmak için tüm önlemleri alıyor, çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir